Wylewanie do ścieków wszystkiego, co tylko się da szybko spowodowałoby różne problemy z zatykaniem rur i przewodów. Aby to wykluczyć, nasze przepisy regulują dokładnie wszystkie związane z tym kwestie, a za ich nieprzestrzeganie można się narazić na rozmaite konsekwencje. Na przykład to dotyczy pozbywania się tłuszczu. W niższych temperaturach substancje te ulegają stwardnieniu, i po osadzeniu się na ściankach mogą całkowicie zablokować możliwość przepływu. Poza tym w przypadku niektórych rodzajów materiału, przykładowo żeliwa, spowodować mogą szereg różnych uszkodzeń. Z tego też powodu wszystkie obiekty, które używają różnych rodzajów tłuszczów, zabezpieczyć się muszą przed przedostaniem się ich do kanalizacji. Najczęściej będzie się to robiło za pomocą specjalnych sprzętów, zwanych separatorami.

Ten obowiązek będzie przede wszystkim dotyczył firm wytwarzających żywność i z branży gastronomicznej, lecz również ubojni czy masarni. Budowa separatorów tłuszczu jest stosunkowo prosta, a do ich funkcjonowania wykorzystuje się podstawowe prawa fizyki. Najczęściej używany separator składa się z komory z przyczepioną na dnie przegrodą. Do komory tej dostarczane są ścieki z obiektu, a opuszczają ją już znacznie oczyszczone. Zarówno dopływ jak i odpływ znajdują się trochę poniżej górnego poziomu ścieków. Ścieki przepływają przez zbiornik, oczyszczając się jednocześnie przy tym. Zanieczyszczenia o większym ciężarze spadają na dno i są zatrzymywane przez przegrodę. Za to tłuszcz, ze względu na to że jest lżejszy od wody, gromadzi się na wierzchu. Z racji tego, że wraz z dopływem kolejnych ścieków jego ilość będzie rosła, to konieczne jest regularne czyszczenie wnętrza separatora.

Częstotliwość tej operacji będzie przede wszystkim zależna od ilości produkowanych ścieków oraz ich parametrów. Zakłada się jednak, że trzeba to robić przynajmniej raz na miesiąc. Dobrym pomysłem może być podpisanie umowy na stałe z jakąś firmą, jaka będzie się pojawiać w ustalonych odstępach czasu. A firmę taką znajdzie się na przykład w sieci, po wpisaniu w oknie wyszukiwarki hasła czyszczenie separatorów tłuszcz.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić

Gadżety reklamowe – dlaczego warto ich używać

Jedną z podstawowych rzeczy w sprzedaży będzie przekonanie klientów, żeby zechcieli oni…

Zakup płytek do lokalu mieszkalnego – sprawdź, jak zacząć remont

Na pewno bardzo długo będziemy się zastanawiać, jak powinna wyglądać stworzona przez…

Typy wyszukiwarek, które prezentowane są w serwisie szukarki.pl

Rodzaje wyszukiwarek, które przedstawione są na portalu szukarki.pl to: wyszukiwarki o ogólnej…

Czy przeprowadzka w każdym przypadku będzie dużym wyzwaniem

Jest wiele przeprowadzek, jakie przypominały koszmar, a wiele również takich, jakie dość…