Jeżeli ktoś zamierza rozpocząć intensywny trening siłowy, to pamiętać musi o paru istotnych rzeczach. Przede wszystkim niezbędne będzie systematyczne uczęszczanie na siłownię, ale też odpowiednia regeneracja i odpoczynek po zakończeniu treningu. No i rzecz jasna zapomnieć nie można o prawidłowym odżywianiu, jakie także jest bardzo ważne. Przy budowaniu mięśniowej masy bardzo ważne dostarczenie będzie organizmowi niezbędnej ilości białka. Zaleca się, żeby było to co najmniej 1,5 grama na kilogram wagi, a to wbrew pozorom wcale nie jest tak mało. Zapewnienie takiej liczby białka w codziennym jedzeniu wymaga pewnego wysiłku, z tego też powodu wiele osób decyduje się na różnego rodzaju białkowe odżywki.

Mają one najczęściej formę proszku, który należy rozpuścić w mleku albo wodzie, i później wypić. Dzięki temu są one bardzo łatwe do przygotowania, zrobić to wręcz można przebywając na siłowni. Pamiętać rzecz jasna trzeba o tym, że tego typu preparaty nie powinny zastępować zdrowej, zbilansowanej diety, a tylko ją uzupełniać. Podczas wyboru odpowiedniej odżywki do swoich potrzeb należy zwrócić swoją uwagę na kilka ważnych kwestii. Przede wszystkim tego typu zakupy należy robić wyłącznie w dobrych, sprawdzonych sklepach, co do jakich będzie się pewnym w kwestii jakości produktów. Odżywki białkowe występują w kilku rodzajach, które się różnią właściwościami, składem i ceną.

Najtańszym rozwiązaniem, które u większości ćwiczących sprawdza się bardzo dobrze, są koncentraty. Zależnie od produktu ilość białka w nich wynosi od 70 do 90 procent, a dodatkowo posiadają pewną ilość węglowodanów. Znacznie lepiej przyswajalne, ale też mające w składzie dużo więcej aminokwasów są izolaty, jednak przy nich liczyć się trzeba z wyższymi cenami. W ostatnim czasie na rynku zaczęły się też pojawiać hydroizolaty, dzięki zastosowaniu w nich procesu hydrolizy mają one jeszcze lepsze wchłanianie. Dla osób które unikają produktów pochodzenia zwierzęcego sporo także jest białek opartych na grochu, soi lub ryżu.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić

Dlaczego fototapety i tapety 3D cieszą się takim zainteresowaniem

Branża wykończenia wnętrz szuka cały czas nowych rozwiązań i pomysłów, lecz niejednokrotnie…

Dlaczego warto rozpocząć naukę na studiach wyższych

Sporo młodych ludzi po zakończeniu szkoły średniej mocno się zastanawia, co robić…