Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Jakie odkurzacze bezprzewodowe wybrać?

Odkurzacze akumulatorowe lub odkurzacze pionowe mają tę zaletę, że są lżejsze, łatwiejsze w obsłudze i bardziej przenośne niż tradycyjne modele kanistrów. Istnieje kilka kryteriów, którymi należy się kierować przy zakupie: uniwersalność, waga, wydajność, autonomia i cena, oraz to jak popularna jest marka Dyson.

Odkurzacz akumulatorowy: do jakiej powierzchni?

Pierwszą rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, jest skuteczność odkurzacza pionowego na różnych powierzchniach, a przynajmniej na tych w Twoim domu.

Sprawdź przede wszystkim, czy dany model jest w stanie odkurzyć zarówno płytki, jak i wykładziny czy dywany. Weź też pod uwagę moc. Na rynku z reguły można spotkać produkty o mocy znamionowej od 12 do 24 V. Ogólnie jest to słaby punkt tych urządzeń w porównaniu z tradycyjnymi odkurzaczami.

Jaka waga?

Waga różni się w zależności od rodzaju odkurzacza bezprzewodowego Dyson. Przy niewielkiej wadze, a więc z możliwością mycia ścian i sufitów (przy użyciu odpowiedniej dyszy), zdecyduj się na model rurowy ze zbiornikiem przy uchwycie, który jest bardziej poręczny. Jednak pojemność zbiornika w tego typu urządzeniu jest mniejsza. polecane odkurzacze bezprzewodowe Dyson

Zwróć uwagę na wielkość szczotki do odsysania

Skuteczność zasysania zależy częściowo od obracającej się szczotki (elektrobębna). Większość modeli jest obecnie wyposażona w jedną, a mówiąc wprost – im większa szczotka, tym szybsze czyszczenie. Unikaj więc produktów bezprzewodowych ze szczoteczką elektryczną mniejszą niż 20 cm. Sprawdź obecność akcesoriów, takich jak dysza, ponieważ miotły nie zasysają dobrze w narożnikach.

Odkurzacze bezprzewodowe Dyson: uwaga na autonomię

Ogólnie rzecz biorąc, autonomia wynosi około 25 minut, ale w zależności od powierzchni, która ma być pokryta, niektóre są bardziej trwałe. Przy wyborze pojemności zbiornika weź również pod uwagę jego powierzchnię (0,6 litra to już bardzo dobra wartość dla tego typu urządzenia). Sprawdź czas ładowania: dobra bateria w Dyson ładuje się w 3 godziny. Krótko mówiąc, urządzenia te są praktyczne do zastosowania na każdej powierzchni. Do sprzątania całego domu najlepiej zastępują tradycyjny odkurzacz.

Ceny odkurzaczy pionowych wahają się od 80 do 800 euro. Dyson to generalnie dobry wybór, ale jest bardzo drogi ze swoim systemem multicyklonowym. Inne marki do rozważenia to Hoover z jakościowymi odkurzaczami za mniej niż 180 €, Rowenta z elastycznymi rurami, Philips z dobrze ocenianą gamą SpeedPro lub Xiaomi, chiński producent oferujący również wydajne produkty w cenie około 250 €.

Ważne punkty, które należy sprawdzić przed zakupem – odkurzacze bezprzewodowe

Wybierając odkurzacz robotyczny, nie kieruj się ceną. Cena, która waha się od około 100 do ponad 1000 euro za modele z najwyższej półki, nie jest gwarancją skuteczności. Aby upewnić się, że masz model, który odpowiada Twoim potrzebom i ograniczeniom, sprawdź zamiast tego te kilka punktów:

  1. Rozmiar. Porównaj wysokość robota z wysokością pod Twoimi meblami, tak aby zmieścił się pod nimi.
  2. Waga. Sprawdź również to, jak również wagę stacji ładującej, zwłaszcza jeśli musisz transportować te elementy z jednego piętra na drugie. Weź też pod uwagę wielkość stacji ładowania, zwłaszcza jeśli masz mały dom.
  3. Hałas. Chociaż odkurzacze robotyczne są zazwyczaj cichsze od zwykłych odkurzaczy, niektóre z nich wydają wysoki gwizd lub szum, który może szybko stać się nieprzyjemny. Dlatego wybierz urządzenie o poziomie dźwięku pomiędzy 50 a 60 dB, aby nie przeszkadzał Ci hałas. Powyżej 70 dB dźwięki są dość głośne. Nawet jeśli robot pracuje pod Twoją nieobecność, zwróć uwagę, że jego hałas może płoszyć zwierzęta i przeszkadzać sąsiadom….
  4. Pobór mocy. Chociaż odkurzacz robot może wydawać się niedrogi, gdy go kupujesz, pamiętaj, aby sprawdzić jego zużycie energii, czy jest w stanie gotowości lub jest ładowany. W zależności od sposobu użytkowania i parametrów programowania, urządzenie pozostanie podłączone do stacji ładowania. Najlepiej więc pilnować poboru mocy, by uniknąć niespodzianek. Aby dokonać najlepszego wyboru, zdecyduj się na moc od 1800 do 2400 watów.
  5. Obszar ssania i autonomia. Autonomia urządzenia musi być dostosowana do wielkości domu. Autonomia poniżej 100 minut jest zalecana dla małych powierzchni (mniej niż 60 m2) i od 100 do 150 minut dla średnich powierzchni (60 do 120 m2). W przypadku większych domów (powyżej 120 m2) wybierz model o nieograniczonej autonomii. Jest to robot, który sam się ładuje, a następnie wznawia pracę tam, gdzie ją zakończył.
  6. Rodzaj podłogi, która ma być odkurzana. W zależności od rodzaju podłogi, odkurzacz robotyczny wyposażony jest w różne szczotki w zależności od modelu. Do podłóg twardych (parkiet, płytki, linoleum itp.) wystarczą standardowe szczotki ze sztywnym włosiem. Do miękkich podłóg (wykładziny, dywany itp.) lepiej wybrać model wyposażony w gumową szczotkę, która lepiej przylega do włókien. Większość modeli posiada również szczotkę boczną, która przydaje się do zbierania kurzu w narożnikach i wzdłuż ścian.

Podobnie jak tradycyjne odkurzacze, niektóre roboty posiadają wysokowydajne filtry, które wychwytują roztocza, pyłki czy bakterie. Jest to ważne, jeśli cierpisz na alergie i/lub masz zwierzęta domowe.

– Obecność aplikacji. Większość nowych odkurzaczy robotów jest podłączona. Dzięki temu można przenieść interfejs sterowania urządzeniem na smartfon za pomocą aplikacji. Dzięki temu nie trzeba się pochylać nad maszyną, gdyż programowanie odbywa się zdalnie. Sprawdź więc kompatybilność aplikacji odkurzacza z Twoim modelem smartfona oraz gwarancje producenta dotyczące kompatybilności przyszłych aktualizacji.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Polubień:
0 0
Wyświetleń:
60

Dodaj komentarz