O zaletach permanentnego makijażu przekonało się już wiele pań. Po pierwsze zapewnia on wysoką trwałość, nawet do kilku lat, i przez ten czas praktycznie nie ma konieczności jego poprawiania i stania przed lustrem. Z tego też powodu sprawdza się on doskonale u pań, które same nie umieją się malować lub zwyczajnie nie mają na to chęci i czasu.

Zabieg taki nieco przypomina robienie tatuażu, ale jedna rzecz jest w nim inna. To znaczy cały barwnik wprowadza się dużo płycej pod skórę, przez co nie zostaje tam na stałe, a z czasem zostaje wchłonięty. Z reguły widoczne efekty są dobrze widoczne od roku do kilku lat. Rzecz jasna podczas jego wykonywania niezwykle istotne jest zachowanie procedur i środków ostrożności, bo mimo wszystko to jest inwazyjny zabieg. Z tego też powodu makijaż permanentny Gdynia powinno się wykonywać wyłącznie w porządnych salonach kosmetycznych, dysponujących odpowiednim sprzętem i doświadczeniem.

Również nie każdy może go zrobić, przeciwwskazaniem jest na przykład ciąża, alergie na pigmenty czy też niektóre choroby. Przeważnie całość jest podzielona na dwa etapy. Przed pierwszym warto się przygotować biorąc leki na opryszczkę przez kilka dni wcześniej. Aplikowanie barwnika pod powierzchnię skóry przeważnie będzie trwało dwie do trzech godzin, choć czasami może się to przedłużyć. Nie jest to zupełnie bezbolesne, u niektórych pań pojawia się wyłącznie lekki dyskomfort, lecz inne odczuć mogą znacznie silniejszy ból.

Ponieważ zostaje naruszana wierzchnia warstwa skóry, to często spotykanym objawem jest zaczerwienienie i obrzęk. Objawy takie to coś zupełnie normalnego i po kilku dniach powinny ustąpić. Nie ma potrzeby brania długiego urlopu czy chorobowego, bo już następnego dnia można pracować. Po pełnym zagojeniu skóry trzeba się jeszcze raz pojawić w gabinecie, w celu poprawienia i skorygowania ewentualnych niedociągnięć. Zaleca się, aby przez kilka tygodni od wykonanego zabiegu unikać mocnego opalania, bo może to spowodować jakieś komplikacje.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić

Gadżety reklamowe – dlaczego warto ich używać

Jedną z podstawowych rzeczy w sprzedaży będzie przekonanie klientów, żeby zechcieli oni…

Prawne porady – z jakimi sprawami warto się po nie wybrać

Życie sporej ilości osób układa się naprawdę różnie, i czasami pojawić się…

W jaki sposób można pomóc osobom, które żyją z uzależnionym

Najróżniejsze formy uzależnień, takie jak przykładowo alkohol czy narkotyki, są bardzo wyniszczające…

WordPress – najpopularniejsze narzędzie do zarządzania blogami

Blogi cieszą się obecnie ogromną popularnością. Jak można sprawdzić w licznych statystykach,…