Epilacja laserowa to dzisiejszy zabieg, którego celem jest trwale usunięcie niechcianego owłosienia. W czasie zabiegu w użyciu jest nadzwyczajny diodowy laser, jaki przykłada się do powierzchni owłosionej skóry.

W trakcie zabiegu promień lasera przenika w głąb skóry gruntownie uszkadzając mieszek włosa, będący w stanie tak zwanego anagenu – znacznie więcej na medycyna estetyczna katowice. Wskazaniem do przeznaczenia epilacji laserowej może być eliminowanie owłosienia z każdej części ciała z wyjątkiem wnętrza ucha i nosa, ale do w większości wypadków epilowanych partii ciała ludzkiego przynależą nogi oraz ręce, brzuch oraz klatka piersiowa, okolice ust oraz policzków czy miejsca intymne.

By skutecznie usunąć wszystkie cebulki włosów, zabieg należy przeprowadzić w ilości 3 – 5 razy. Przed zabiegiem wymaga się właściwego przygotowania – niebezużyteczne jest w następstwie tego zgolenie wszystkich niechcianych włosów. Zabrania się również używania preparatów samoopalających.

Czas zabiegu uzależniony jest od wielkości przestrzeni owłosionej skóry. Im pokaźniejsza powierzchnia skóry poddawanej epilacji, tym dłuższy czas zabiegu. Dla przykładu – epilacja nóg trwa blisko 20 minut. Zabieg jest w pełni bezbolesny, nie wymaga więc stosowania preparatów znieczulających bądź też poddawania pacjenta znieczuleniu miejscowemu.

Bezpośrednio po jego wykonaniu pacjent nie podlega hospitalizacji oraz może wrócić do domu. Są jednakże miarodajne przeciwwskazania – zabrania się opalania oraz poddawania się zabiegom złuszczającym. Dla złagodzenia efektów zabiegu przez kilka dni niezbędne jest stosowanie kremów łagodzących podrażnienia.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić

Gadżety reklamowe – dlaczego warto ich używać

Jedną z podstawowych rzeczy w sprzedaży będzie przekonanie klientów, żeby zechcieli oni…

Prawne porady – z jakimi sprawami warto się po nie wybrać

Życie sporej ilości osób układa się naprawdę różnie, i czasami pojawić się…

W jaki sposób można pomóc osobom, które żyją z uzależnionym

Najróżniejsze formy uzależnień, takie jak przykładowo alkohol czy narkotyki, są bardzo wyniszczające…

WordPress – najpopularniejsze narzędzie do zarządzania blogami

Blogi cieszą się obecnie ogromną popularnością. Jak można sprawdzić w licznych statystykach,…