Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Czyszczenie laserem jako świetna metoda nieinwazyjnego oczyszczania zabytków

Zabytkowe muzy narażone mogą być na różnego rodzaju zanieczyszczenia. W pierwszej kolejności nie oszczędza ich upływający czas oraz warunki pogodowe, na ich powierzchni wraz z mijającymi latami może się pojawić jakaś warstwa osadów czy zanieczyszczeń. Sporym kłopotem są też domorośli artyści, którzy będą po sobie pozostawiali namalowane sprayami napisy. Jednak doprowadzenie zabytków do porządku jest dużym wyzwaniem, gdyż w wielu przypadkach są one naprawdę wiekowe, i trzeba być bardzo ostrożnym aby nic nie zostało uszkodzone. Standardowe metody czyszczenia mogą tego nie zapewnić, bowiem potrzebują albo zastosowania materiałów ściernych, albo też środków chemicznych przy myciu. Szczęśliwie ze wsparciem mogą tu przyjść nowoczesne technologie, czyli urządzenia czyszczące przy pomocy lasera. Od jakiegoś czasu zastępują one z powodzeniem dotychczasowe metody, a plusy z ich zastosowania są niezaprzeczalne.

Po pierwsze czyszczenie laserowe umożliwi zachowanie oryginalnej struktury powierzchni, a jednocześnie doskonale usunie wszelkie zanieczyszczenia. Bez znaczenia jest, czy to będą nacieki po deszczu, warstwa kurzu czy farba – promień lasera ze wszystkim sobie doskonale poradzi. Możliwe to będzie dzięki temu, że moc promienia oraz częstotliwość wytwarzanych impulsów można w szerokim stopniu ustawiać, tym sposobem je dopasowując do powierzchni. Czyszczenie laserowe jest bardzo bezpieczne, przez brak fizycznego kontaktu nie powoduje żadnych uszkodzeń mechanicznych. Nie trzeba przy nim stosować jakiś dodatkowych środków chemicznych, czyściwa albo wody.

Dużą zaletą tej metody jest wysoka mobilność. Lasery podłącza się do prądu elektrycznego, i będzie to jedyne medium potrzebne do uruchomienia. Z tego też powodu nie będzie konieczności demontowania czy odkręcania wszystkich części przed czyszczeniem, bowiem w każde miejsce można się dostać dzięki niewielkiej, mobilnej głowicy. Dużą zaletą tego rozwiązania jest szybkość pracy, znacznie większa niż przy tradycyjnym czyszczeniu, lecz również to, że zabiegi mogą być wielokrotnie powtarzane.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Polubień:
0 0
Wyświetleń:
64

Dodaj komentarz