Urządzenia mechaniczne najczęściej wymagają do swojej pracy jakiegoś napędu. W rozwiązaniach tradycyjnych mogą to być elektryczne silniki Promotor, które w połączeniu z dopasowaną w odpowiedni sposób przekładnią zębatą zapewnią prawidłową pracę całości.

Napędy z silnikami cieszą się ogromną popularnością, możliwości w zakresie ich zastosowania są bardzo szerokie, lecz w niektórych sytuacjach projektanci sięgają po jakieś inne rozwiązania. Jednym z ciekawszych są motoreduktor promotor, które w porównaniu z tradycyjnymi rozwiązaniami mają szereg zalet. Przeciętny motoreduktor jest złożony z napędu elektrycznego oraz niewielkiej przekładni mechanicznej.

Dzięki temu, że całość umieszczono w jednej obudowie, to zajmuje znacznie mniej miejsca, a poza tym nie trzeba się już zajmować projektowaniem mechanizmu zębatek. Motoreduktory są oferowane w wielu różnych rodzajach, różniących się prędkością nominalną, momentem obrotowym oraz pozycją pracy. Tym sposobem przy projektowaniu można dobrać jeden z wielu oferowanych w katalogach, co znacznie usprawnia cały proces.

Oczywiście motoreduktor promotor w niektórych sytuacjach się nie sprawdzi, na przykład przy potrzebie przeniesienia dużej prędkości obrotowej albo mocy, wówczas rozwiązania tradycyjne zdecydowanie lepiej się sprawdzą. Spora ilość modeli motoreduktorów jest przeznaczonych do pracy w trudniejszych warunkach. Wówczas na przykład będą one posiadać łożyska izolowane elektrycznie, lub też inne elementy, jakie pozwolą na taką pracę, bez ryzyka uszkodzenia całego elementu.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić

WordPress – najpopularniejsze narzędzie do zarządzania blogami

Blogi cieszą się obecnie ogromną popularnością. Jak można sprawdzić w licznych statystykach,…

Wypożyczalnia sprzętu budowlanego – jak taką znaleźć

Aktualnie na rynku w naszym kraju funkcjonuje dużo podmiotów, które oferują możliwość…

Internetowe zakupy – jak znaleźć odpowiedni sklep z narzędziami

Zakup rozmaitych narzędzi, elektronarzędzi czy też artykułów metalowych nie stanowi obecnie żadnego…