Duża część pań ozdabia bardzo chętnie swoje paznokcie. Różnych możliwości na to będzie co najmniej kilka. Bez przerwy dużym zainteresowaniem się cieszą najróżniejsze lakiery. Mają one ten plus, że są dostępne w ogromniej ilości kolorów i odcieni, a do tego można je bez problemów samemu nałożyć w domu. W ostatnim czasie coraz większa liczba pań decyduje się też na zrobienie paznokci hybrydowych, tu także kolorystycznych możliwości jest dużo, a bardzo ładnie się one prezentują. O ile paznokcie hybrydowe nakłada się, ale też i ściąga w kosmetycznych gabinetach, to w przypadku lakieru można też sobie poradzić z nim samodzielnie. Wystarczy w tym celu zakupić jakiś skuteczny, sprawdzony zmywacz do paznokci, jaki całą sprawę załatwi.

Jeszcze do niedawna duża część tego typu zmywaczy w swoim składzie zawierała aceton. Ta substancja radzi sobie bardzo skutecznie z większością lakierów, lecz ma dość agresywne działanie. W przypadku nieumiejętnego stosowania albo delikatniejszych paznokciach może nawet spowodować jakieś ich uszkodzenia, z tego też powodu należy tu dość mocno uważać. Są oczywiście sytuacje, gdy bez acetonu się nie obejdzie, lecz jeżeli będą tylko możliwości, to lepiej go zastąpić czymś innym.

Zwłaszcza że aktualnie nie ma problemu z dostępem do wielu skutecznych produktów, które nie zawierają w swoim składzie acetonu. Na przykład popularne są zmywacze oparte na octanie butylu lub winylu, a bezpieczeństwo ich stosowania jednak będzie znacznie większe. Szukając zmywacza pasuje zwrócić uwagę na to, do jakich celów chce się go wykorzystać.

Część takich zmywaczy dodatkowo bowiem zawiera pielęgnacyjne związki, na przykład olejki czy wyciągi z roślin. Jeżeli celem będzie jedynie zmycie lakieru, to bardzo dobrze się one w tej roli sprawdzą, gdyż dodatkowo nawilżą i wzmocnią płytkę. Ale jeśli trzeba będzie przygotować paznokcie do manicure hybrydowego, to takich produktów jednak należy unikać. Pozostawić one bowiem mogą jakąś warstwę, która utrudni naklejanie hybrydy i może spowodować jej przypadkowe odpadnięcie.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić

W jaki sposób można pomóc osobom, które żyją z uzależnionym

Najróżniejsze formy uzależnień, takie jak przykładowo alkohol czy narkotyki, są bardzo wyniszczające…

Oferta oddziaływań z obrębu medycyny naturalnej wystosowana przez Balanse Gabinet Terapii Naturalnych we Wrocławiu

Propozycja zabiegów z zakresu medycyny naturalnej opracowana przez Balanse Gabinet Terapii Naturalnych…

O czym warto pamiętać podczas pielęgnowania przesuszonej skóry

Osoby posiadające wysuszoną skórę muszą sporo czasu poświęcać na jej codzienne pielęgnowanie.…