Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Sprzedaż budynku wielorodzinnego czy kamienicy – jak się za to zabrać

Sprzedanie kamienicy czy budynku wielorodzinnego to zupełnie inne wyzwanie niż sprzedaż normalnego domu albo mieszkania, i to z różnych przyczyn. Po pierwsze będzie tu mowa o znacznie większych kwotach, gdyż niejednokrotnie takie transakcje dotyczą kilkunastu czy kilkudziesięciu milionów złotych. To zaś zmniejsza znacząco ilość potencjalnych chętnych, bowiem przeważnie będą to inwestorzy planujący potem na takiej nieruchomości zarobić. W wielu przypadkach może jeszcze dojść mocno skomplikowany status prawny, związany na przykład z tym że nieruchomość ma wielu właścicieli, jacy muszą w jakiś sposób się porozumieć.

Z tego też powodu jeżeli ktoś posiada taką nieruchomość i będzie ją chciał wystawić do sprzedaży, to powinien to raczej zrobić z pomocą jakieś wyspecjalizowanej agencji. Z wyszukaniem takiej firmy nie powinno być dużych problemów, wystarczy w wyszukiwarce wpisać hasło skup kamienic i przeglądnąć otrzymane strony. Część takich firm działa wyłącznie w określonych miastach, lecz są też takie, które obsługują cały kraj. Za nawiązaniem współpracy z jedną z takich firm przemawia parę ważnych rzeczy. Po pierwsze jeśli się one wyspecjalizowały w sprzedaży kamienic, budynków wielorodzinnych czy biurowców, to mają odpowiednie doświadczenie i rozeznanie na rynku.

Są w stanie między innymi odpowiednio się zająć wszelkimi sprawami formalnymi wiążącymi się z przygotowaniem budynku do sprzedawania, nawet wówczas gdy pojawią się jakieś prawne problemy. Nie wszyscy właściciele będą mieli na to czas a tym bardziej wiedzę, a jakieś pomyłki mogą opóźnić cały proces albo go wręcz przerwać. Z tego też powodu zdanie się tu na zawodowców na pewno bardzo się przyda, gdyż odpada wiele pracy związanej ze skompletowaniem niezbędnej dokumentacji. Wyspecjalizowane agencje mają też dużo więcej możliwości dotarcia do potencjalnych klientów. Nie tylko dzięki reklamie w internecie i prasie branżowej, ale także przez swoje kontakty, które akurat w takim biznesie są bardzo pożądane.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Polubień:
0 0
Wyświetleń:
29
Kategoria:
Usługi

Dodaj komentarz