Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Poradnia psychologiczna Spokój w Głowie: opcja przeprowadzenia testów na zaburzenia depresyjne

Poradnia psychologiczna Spokój w Głowie daje opcję zrobienia testów na zaburzenia depresyjne. O ile wobec tego pacjent będzie podejrzewać u siebie depresję, to po skierowaniu się do poradni może liczyć na rozmowę, której towarzyszyć będzie diagnostyka. Ponadto specjalista wyznaczy również, co trzeba zrobić dalej, by dana osoba mogła cieszyć się większą stabilizacją w przyszłości. Test na depresję rekomendowany jest tym bardziej wówczas, gdy u konkretnej osoby pojawiają się początkowe symptomy tego zaburzenia albo gdy utrzymują się one przez dłuższy okres czasu.

Po stronie placówki można także dowiedzieć się, jakie objawy mogą poświadczyć o tym, że ktokolwiek z bliskich osób zmaga się z depresją. Wówczas można sugerować osobie z rodziny bądź przyjacielowi, iż przypuszczalnie powinien konsultować się ze specjalistami. Testy z zakresu psychologii pozwalają na sprawdzoną diagnozę oraz zwykle są głównym z motywów dla kogoś, aby chciał się poddać leczeniu.

Zwłaszcza jest to istotne w takiej sytuacji, gdy ktoś nie dostrzega sensowności w tym że żyje. Psycholodzy ze wskazanej poradni publikują także test samowiedzy, przygotowany na bazie Kwestionariusza Zdrowia Pacjenta – 9. Obejmuje on dziewięć pytań, odnoszących się do samopoczucia w ciągu mijających 14 dni. Jeżeli osoba uzupełniająca test odpowie „ponad połowę dni” lub „prawie codziennie” na więcej niż cztery stwierdzenia, to powinna bezzwłocznie konsultować się z psychologiem, który zrobi precyzyjną diagnostykę.

Specjalista zrobi diagnostykę opierając się na Teście Becka. Jest ona powszechnie wykorzystywana w analizie nasilenia symptomów świadczących o depresji. Test ten może być stosowany u osób w wieku od 17 do osiemdziesięciu lat. Jest przydatny w ocenianiu nasilenia symptomów stanów depresyjnych oraz może być zastosowany indywidualnie albo zbiorowo, bez ograniczeń czasowych na jego zastosowanie. W poradni Spokój w Głowie specjaliści będą posługiwać się również innymi metodami diagnostycznymi, jak i ukazują pacjentom jak mają możliwość oni sobie radzić w przypadku stwierdzenia zaburzenia. Pacjenci wpisywani są na długoterminową terapię.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Polubień:
0 0
Wyświetleń:
73

Dodaj komentarz