Nieprzewidziany uraz może dotknąć każdego z nas. Wcale nie trzeba uprawiać jakiegoś sportu, bowiem nawet wychodząc z autobusu można nabawić się skręcenia kostki. Niekiedy również charakter pracy powoduje jakieś problemy z mięśniami i stawami, przykładowo one sztywnieją. We wszystkich przypadkach, jeżeli coś się dzieje z układem ruchowym, niezwykle przydatna może być fizjoterapia Poznań.

Fizjoterapeuci z dużym doświadczeniem za pomocą ćwiczeń i zabiegów mogą zdecydowaną większość swoich podopiecznych postawić na nogi, niejednokrotnie w dosłownym tego słowa znaczeniu. O wyborze poszczególnych metod przede wszystkim będzie decydował rodzaj występujących problemów, ponieważ za każdym razem co innego może być potrzebne. Przede wszystkim bardzo ważną rolę mają najróżniejsze ćwiczenia fizyczne.

Spora ich część ma za zadanie rozciągnąć mięśnie i ścięgna, aby im przywrócić elastyczność i wyeliminować problemy z bólami. Inne mogą wzmocnić kończyny po kontuzji, co szybciej pozwala powrócić do odpowiedniej aktywności, a równocześnie zabezpiecza przed niebezpieczeństwem ponownego urazu. Lecz Poznań fizjoterapia to także różnego rodzaju zabiegi stymulujące procesy regeneracyjne i mające właściwości przeciwzapalne. Bardzo często są w nich chociażby stosowane medyczne lasery, ta metoda świetnie sprawdza się w czasie leczenia mięśniobólów, nerwobólów czy kontuzji. Światło lasera o niskim natężeniu łagodzi objawy złamań i skręceń, a oprócz tego znacznie zwiększa tempo gojenia.

Popularne również jest użycie magnetyzmu, co działa przeciwzapalnie, przeciwbólowo i łagodząco. Zarówno pole magnetyczne jak i lasery są w zasadzie bezbolesne, dzięki czemu nie będą powodować żadnego dyskomfortu w czasie zabiegów. Ten poczuć można podczas terapii pradowej. Wykorzystuje się w niej dwie elektrody przyłożone do ciała, pomiędzy którymi zostaje puszczony prąd o odpowiedniej mocy. Bardzo to przyspiesza to wchłanianie obrzęków i regenerację mięśni, a także działa przeciwzapalnie. Przy większym natężeniu prądu czasem się pojawia niewielkie szczypanie czy mrowienie, lecz nie jest to bardzo uciążliwe.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić

WordPress – najpopularniejsze narzędzie do zarządzania blogami

Blogi cieszą się obecnie ogromną popularnością. Jak można sprawdzić w licznych statystykach,…

Modelujący trening na rzeźbę – treningi, sprzęt oraz suplementy

Jeśli już od dłuższego czasu nosisz się z zamiarem rozpoczęcia rzeźbienia swojej…