Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Czy da się zarobić na prywatnym blogu

Blogi od wielu lat cieszą się ogromnym powodzeniem, jak pokazują statystyki, spory procent wszystkich internetowych stron ma właśnie taki charakter. A nie istnieje lepsze narzędzie na tom, aby swój blog poprowadzić, niż WordPress. Co też łatwo zrozumieć, jeśli się przyglądnie możliwościom tego narzędzia. Przede wszystkim WordPress jest całkiem darmowy, nie trzeba nic płacić za niego. To nie oznacza wcale, że nie poniesie się żadnych kosztów, lecz są one niewielkie.

Można chociażby zakupić jakiś motyw graficzny, lecz wcale nie ma takiej konieczności. Jeżeli ktoś będzie chciał, to może też skorzystać z bezpłatnych, wówczas jedynie musi pozostawić odnośnik do serwisu autora. Kolejnym wydatkiem będą domena i hosting, jeżeli ktoś się zdecyduje na założenie takiego bloga pod własnym adresem. Wtedy trzeba się liczyć z wydatkiem około 300 złotych rocznie, ale to będzie naprawdę niewiele w stosunku do tego, gdyby trzeba było zamówić wykonanie takiego serwisu od początku. Kolejnym bardzo dużym plusem WordPressa jest szybkość i łatwość instalacji.

Osobie, która już posiada jakieś doświadczenie nie powinno to zająć dłużej niż kilkadziesiąt minut, i po tym czasie będzie gotowe wszystko do tego, aby publikować pierwsze wpisy. Poza tym na wielu hostingach instalację WordPressa dostaje się w zestawie, bez potrzeby robienia czegokolwiek. Wszystko dostępne jest w panelu administracyjnym, i w ciągu kilku minut można uruchomić działającą stronę. Z pewnością duża popularność tej właśnie platformy wynika także z tego, że jest ona bardzo przyjazna pod kątem pozycjonowania.

Przy dobrym skonfigurowaniu wszystko będzie się ładnie indeksować, a dodatkowo bardziej doświadczeni użytkownicy mają też do dyspozycji szereg wtyczek, przy pomocy jakich mogą sprawnie zarządzać wszystkimi linkami. Z uwagi na te zalety bardzo łatwo zrozumieć, że dużo blogów, takich jak na przykład https://www.cojaczytam.pl/, zostało opartych właśnie na WordPressie, bo rozwiązanie to jest skuteczne, tanie i daje bardzo duże możliwości.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Polubień:
0 0
Wyświetleń:
72

Dodaj komentarz