Jeśli ktoś zamierza ułożyć na podłodze panele czy deski, to pamiętać też musi o kupnie przypodłogowych listew. Takie listwy pełnią kilka ważnych zadań, i warto zadbać o to, żeby je możliwie jak najlepiej dobrać. Przede wszystkim zabezpieczają one końce podłogi przed uszkodzeniami mechanicznymi. Zapewniają równocześnie ładny, elegancki wygląd, zakrywając puste przestrzenie, konieczne do pozostawienia podczas montażu podłogi. Poza tym przez swoją budowę łatwo w nich można schować rozmaite przewody i kable, na przykład do telewizji czy internetu.

Listwy są dostępne w kilku różnych wysokościach, a także dużej ilości wzorów i kolorów. Sporo osób kupuje listwy kolorystycznie je dopasowując do ścian i podłogi. Lecz są też tacy właściciele domów i mieszkań, którzy się zdecydowali na większe kontrasty, które również przy odpowiednim dobraniu będą się ładnie prezentować. Listwy można także dobierać do kolorystyki drzwi, jest to również chętnie wybierane rozwiązanie. Istotną sprawą przy doborze listew jest ich wysokość, a ta w dużym stopniu będzie zależała od wielkości wnętrza. W przypadku małych pomieszczeń najlepiej się sprawdzają listwy o wysokości do 6 cm, za to w przypadku większych wnętrz można pomyśleć o modelach posiadających nawet 10 cm na wysokość. Dla optycznego wyglądu istotne jest również dostosowanie koloru do podłogi albo ściany, należy to także mieć na uwadze podczas wyboru.

Obecnie listwy są robione z kilku rodzajów materiałów, które się od siebie różnią ceną i wyglądem. Nadal dużą popularnością się cieszy naturalne drewno, dające ładny wygląd i dużą trwałość. Klienci wybierają także często listy wykonane z MDF, są one dostępne w dużej ilości motywów i kolorów. Szeroka kolorystyka to również ważna zaleta listew wykonanych z PCV, które stanowią najtańsze rozwiązanie. Jeżeli ktoś szukał będzie takich listew, to ma parę opcji do dyspozycji, jedna z nich to wpisanie w oknie wyszukiwarki hasła Listwy przypodłogowe białe i przeglądnięcie zwróconych wyników.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić

Listwy przypodłogowe wykonane z wysokiej jakości płyty MDF od firmy Lagrus

Listwy przypodłogowe zrobione z wysokiej jakości płyty drewnopochodnej od firmy Lagrus są…

Jakie wady i zalety mają tapety 3d

Remont mieszkania czy domu to przeważnie również zrobienie ścian. Możliwości na ich…

Zakup mebli w internecie – dlaczego warto pomyśleć o takim rozwiązaniu

Dzisiaj przez internet kupuje się naprawdę różne przedmioty. W ostatnich latach dołączyły…