Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Czy warto rozważać kupno bliźniaczego domu

Aktualnie ilość dostępnych na rynku projektów domów sprawia, że w zasadzie każdy w pewnym momencie coś odpowiedniego dla siebie znajdzie. Klienci poza standardowymi budynkami wybierają coraz częściej również projekty domów w zabudowie bliźniaczej. To rozwiązanie jest znane od wielu lat, lecz obecnie na powrót zaczyna się cieszyć dużą popularnością, tak więc warto zapoznać się z jego zaletami i wadami.

W pierwszej kolejności domy bliźniaki posiadają wspólną jedną ze ścian, lecz są dwoma oddzielnymi lokalami. Także działka jest podzielona na dwie podobne części, i z reguły każda będzie miała oddzielną bramę wjazdową i ogrodzenie. Tego typu konstrukcja pozwala przede wszystkim na spore oszczędności, zarówno wiążące się z kupnem samej działki, jak też postawieniem budynku.

Jedna wspólna ściana to mniejsza ilość potrzebnego materiału, a także sporo mniej robót budowlanych czy wykończeniowych. W skali całej inwestycji przełożyć się to może nawet na ponad dziesięć procent oszczędności, co przy obecnych cenach może już dać całkiem pokaźną kwotę. Kolejne oszczędności mogą się pojawić przy dalszym użytkowaniu, na przykład na mniejszych rachunkach za grzanie czy niezbędne do wykonania remonty. Decydując się na taką opcję należy pamiętać, że stosunkowo mieć się będzie sąsiada. Jeśli się trafi ktoś nieciekawy, to takie sąsiedztwo może być mocno uciążliwe. Lecz jeżeli z sąsiadem nie będzie większych problemów, to ta bliska obecność może się bardzo przydać, na przykład do pilnowania domu podczas wyjazdów.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Polubień:
0 0
Wyświetleń:
106
Kategoria:
Dom, Ogród

Dodaj komentarz