Z pewnością wiele osób będzie kojarzyło niewielkie, białe kulki, jakie spotkać można na praktycznie każdej łące. Popularnie zwana mleczem lub dmuchawcem roślina to przecież popularny mniszek lekarski, a nazwa ta przez przypadek się nie wzięła. Mniszek bowiem powiada mnóstwo cennych właściwości, z jakich korzysta od dawna medycyna naturalna. W zasadzie do wykorzystania będą się nadawać wszystkie części tej rośliny, czyli korzenie, liście oraz kwiaty. Ponieważ powszechnie rośnie ona w wielu miejscach, to jest bardzo popularnym i lubianym przez zwierzęta roślinożerne pokarmem. Stanowi cenny i wartościowy pokarm, dostarczający wielu cennych odżywczych składników. Ale z wielu zalet mniszka skorzystać też można również po jego wysuszeniu.

Ta roślina bowiem zachowuje większość swoich cennych właściwości, a w takim stanie bardzo dobrze się nadaje również do podawania wielu różnym gatunkom. Może nie nawet jako pokarm, ale żeby zadbać o ich zdrowie i kondycję. Nawet niewielkie, ale regularne porcje mniszka w długoterminowym okresie bardzo mogą się przydać, z uwagi na liczne związki i substancje które się znajdują w tej właśnie roślinie. W pozytywny sposób wpływa on chociażby na pokarmowy układ, regulując proces trawienia i poprawiając tym samym działanie układu pokarmowego.

Mniszek wykazuje także właściwości przeciwzapalne i przeciwutleniające, a to z kolei ma przełożenie na zdrowy, ładny skóry i sierści. Podawanie regularnie tej rośliny ma też istotny wpływ na wzmocnienie odporności i może zapobiec powstaniu różnych chorób i schorzeń. To jest wynikiem obecności wielu witamin i składników mineralnych, takich jak przykładowo witaminy A, C i D oraz potas i żelazo, lecz również flawonoidów i barwników. Na pewno wspomnieć też warto o oczyszczających właściwościach, jedzenie tej rośliny może bowiem pomóc w pozbywaniu się niebezpiecznych toksyn. Jeśli ktoś będzie miał możliwość, to może sobie sam zebrać i ususzyć liście mniszka i mieć ich zapas na wiele miesięcy. Bez problemów znajdzie się też taki susz w wielu internetowych sklepach.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić

Listwy przypodłogowe wykonane z wysokiej jakości płyty MDF od firmy Lagrus

Listwy przypodłogowe zrobione z wysokiej jakości płyty drewnopochodnej od firmy Lagrus są…

Jakie wady i zalety mają tapety 3d

Remont mieszkania czy domu to przeważnie również zrobienie ścian. Możliwości na ich…

Zakup mebli w internecie – dlaczego warto pomyśleć o takim rozwiązaniu

Dzisiaj przez internet kupuje się naprawdę różne przedmioty. W ostatnich latach dołączyły…

O czym warto pamiętać przy zakupie przypodłogowych listew

Jeśli ktoś zamierza ułożyć na podłodze panele czy deski, to pamiętać też…