Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

W jakich sytuacjach będą się sprawdzać motoreduktory i napędy z silnikami

Urządzenia mechaniczne najczęściej wymagają do swojej pracy jakiegoś napędu. W rozwiązaniach tradycyjnych mogą to być elektryczne silniki Promotor, które w połączeniu z dopasowaną w odpowiedni sposób przekładnią zębatą zapewnią prawidłową pracę całości.

Napędy z silnikami cieszą się ogromną popularnością, możliwości w zakresie ich zastosowania są bardzo szerokie, lecz w niektórych sytuacjach projektanci sięgają po jakieś inne rozwiązania. Jednym z ciekawszych są motoreduktor promotor, które w porównaniu z tradycyjnymi rozwiązaniami mają szereg zalet. Przeciętny motoreduktor jest złożony z napędu elektrycznego oraz niewielkiej przekładni mechanicznej.

Dzięki temu, że całość umieszczono w jednej obudowie, to zajmuje znacznie mniej miejsca, a poza tym nie trzeba się już zajmować projektowaniem mechanizmu zębatek. Motoreduktory są oferowane w wielu różnych rodzajach, różniących się prędkością nominalną, momentem obrotowym oraz pozycją pracy. Tym sposobem przy projektowaniu można dobrać jeden z wielu oferowanych w katalogach, co znacznie usprawnia cały proces.

Oczywiście motoreduktor promotor w niektórych sytuacjach się nie sprawdzi, na przykład przy potrzebie przeniesienia dużej prędkości obrotowej albo mocy, wówczas rozwiązania tradycyjne zdecydowanie lepiej się sprawdzą. Spora ilość modeli motoreduktorów jest przeznaczonych do pracy w trudniejszych warunkach. Wówczas na przykład będą one posiadać łożyska izolowane elektrycznie, lub też inne elementy, jakie pozwolą na taką pracę, bez ryzyka uszkodzenia całego elementu.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Polubień:
0 0
Wyświetleń:
41

Dodaj komentarz